Lemezvilag.hu
Ajánlatkérés

Hőszigetelt tetőpanel 3 bordával-ISOAC3

Ideális megoldás ipari létesítmények, kereskedelmi épületek, mezőgazdasági és állattenyésztési épületek, logisztikai vagy sportközpontok, raktárak, vagy akár kisebb tárolók, garázsok tetőfedéséhez.
Az ISOAC3 tetőpanel 3 bordával rendelkezik, felszerelésekor a rögzítőcsavarok végei látszanak.
Felszerelése egyszerű és gyors. Minden olyan építésnél alkalmazható ahol a tető lejtése nagyobb mint 7%.
A vastagság illetve az alátámasztási távolság megválasztását mindenképpen bízzuk statikus szakemberre, nagyon fontos hogy megfeleljen többek között a szükséges hóterhelési értékeknek.
Megrendeléskor a tetőpanelek esetében kérhető az ún. visszavágás, ami azt jelenti hogy az alsó fegyverzetet és a szigetelő habréteget a gyártógépen bevágják (a bevágott rész eltávolítása már a megrendelő feladata az építkezés helyszínén). Ennek a panelek hosszirányú toldásánál illetve a ereszcsatornánál a lecsorgó víz megfelelő levezetésénél van jelentős szerepe.

A visszavágás nagysága kérhető 50-200 mm-ig. Illetve kérhető a visszavágott oldal figyelembevételével jobbos vagy balos visszavágás. A hőszigetelés kérhető mennyiségtől függően PUR, PIR töltettel is.
  1. Előfestett acéllemez. Fegyverzet: standard 3 bordás
  2. Töltés: poliuretán (PUR) vagy poliizocianurát (PIR) purhab
  3. Légmentes tömítés
  4. Önfúró panel csavar EPDM alátéttel (panel kép)
  5. Kalotta

Műszaki adatok

Technikai jellemzők:
Szélesség: 1000 mm
Vastagság (mm) 30-40-50-60-80-100-120-150
A panelek gyártásból 2,5-13,5  méterig kérhetők.
A panelek súlya vastagságtól függően 9-14 kg/m2 között van
A panelek külső és belső acél felületét szállításkor PE védőfólia borítja, hogy megóvja az esetleges szállítási vagy rakodási sérülésektől.


U* – hőátadási tényező.
U1 – hőátadási tényező, figyelembe véve a panel profiljának geometriáját és az összeillesztés hőhatását.
U2 – hőátadási tényező, figyelembe véve a panel profiljának geometriáját és az összeillesztés hőhatását. *Az EN 14509:2013-nak megfelelően kiszámítva, módszer (A.10).

 

Minél kisebb egy szerkezeti elem “U” értéke, annál jobb a hőszigetelése!

Tehát ha azt az adatot látjuk, hogy az egyik fal: U=0,4W/m2K, a másik U=0,1W/m2K, akkor a kisebb értékű 400%-kal jobb, mint a másik szerkezet.

Alapárnyalatok: